Nasza czytelnia. Artykuły naukowe i dziennikarskie o klimacie/bioróżnorodności a także doniesienia medialne o Extinction Rebellion.
Instrukcja wideo dodawania nowego artykułu.
Prosimy o umieszczanie artykułów w odpowiednich podkategoriach i zgodnie z wzorcem (wyświetla się przy dodawaniu nowego tematu).
O czym warto pamiętać:
- W tytule należy umieścić źródło w nawiasach kwadratowych np. [wyborcza.pl] lub jeśli publikacja jest na stronie autorskiej autora [G. Monbiot]. Można także podać obie te rzeczy [G. Monbiot/guardian.com].
- oznacz w tagach język dodawanego materiału, np.: #j:polski #j:angielski #j:francuski #j:niemiecki #j:szwedzki
- jeśli brakuje Ci jakichś tagów, pisz do @feneko
- Zakładamy, że dodajemy aktualne artykuły i że data dodania do Czytelni jest zbliżona do daty publikacji. Jeśli tak nie jest, warto na końcu tytułu podać datę publikacji.
- Z adresu artykułu warto wyciąć fragment, który służy wyłącznie do śledzenia użytkowników. Takie fragmenty dokleja często Facebook. Przykład: z
https://www.theguardian.com/environment/2019/nov/26/koala-factcheck-australian-bushfires-survival-species-at-stake?CMP=fb_gu&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR05KEpG60hWMQprdJBdN5nbcog1Xwq5L-EetgfIdqhhtplz0y8FfHerhPk#Echobox=1574755570
powinno się wyciąć wszystko od znaku?
(zostajehttps://www.theguardian.com/environment/2019/nov/26/koala-factcheck-australian-bushfires-survival-species-at-stake
) - Jeśli artykuł jest polemiką lub odnosi się do innego artykułu w Czytelni, warto do niego zalinkować (linkując do wątku).
- Jeśli artykuł jest polskim tłumaczeniem tekstu obcojęzycznego, warto zalinkować do tego tekstu. W wyjątkowych przypadkach, gdy tekst jest wyjątkowo istotny, powinno się dodać (w odpowiedniej kategorii) także wersję oryginalną (i wtedy linkujemy oba wątki ze sobą).
Przykłady poprawnie opublikowanych wątków: