[Wysokie Obcasy] Extinction Rebellion. Na naszej blokadzie ronda de Gaulle'a popłakał się policjant

Extinction Rebellion. Na naszej blokadzie ronda de Gaulle’a popłakał się policjant.

“Często mówię przyjaciołom, że każde pokolenie ma swoją sprawę do załatwienia. Nasi rówieśnicy szli do powstania warszawskiego, członkowie ruchu ‘Solidarność’ też ratowali kraj, a teraz nadeszła nasza kolej”. Mówi Jadwiga Klata, ekologicza aktywistka z Extinction Rebellion.

Dorota Wodecka Ile pani ma lat?:
Jadwiga Klata: 18.

Ja mam 51. Prawdopodobnie kiedy będzie pani w moim wieku, mnie albo nie będzie, albo będę gasnąć. Boję się myśleć, w jakich warunkach.
Będę w pani wieku w 2052 roku. Świat, który znamy, nie będzie wtedy istniał. Na skutek wyczerpywania się zasobów wody pitnej oraz załamywania się systemów produkcji żywności będzie za nami wojna, możliwe, że niejedna. W wyniku powodzi i pustynnienia ogromne połacie ziemi staną się niezdatne do zamieszkania. Północ Polski znajdzie się pod wodą, bo stopniałe lodowce spowodują podniesienie się poziomu wód. Pożary, burze i huragany, powodzie i długotrwałe susze będą nas dotykać ze znacznie większą częstotliwością i intensywnością niż do tej pory.

Extinction Rebellion. Na naszej blokadzie ronda de Gaulle’a popłakał się policjant_.pdf (3,1 MB) (Uwaga: w PDF brak wyżej zacytowanych akapitów).